Logo
Header text
конкурсна програма
Късометражни филми [от 1 до 10 мин.]

9-начина да нарисуваш човек

Режисьор: Саша Свирски
Страна: Russia
година: 2016
Времетраене: 06'29''
Техника: 2D computer

Без да се обиждаш

Режисьор: Крис Боргс
Страна: Belgium
година: 2016
Времетраене: 6'40"
Техника: Cut-outs

Бъг

Режисьор: Дарио Тровато
Страна: Italy
година: 2016
Времетраене: 5
Техника: Experimental

В далечината

Режисьор: Флориан Гролог
Страна: Germany
година: 2015
Времетраене: 7:30
Техника: 3D computer

В клетка

Режисьор: Луи Бруейер
Страна: France
година: 2016
Времетраене: 06
Техника: 2D computer

В края на сезона

Режисьор: Даниела Лейтнър
Страна: Austria
година: 2017
Времетраене: 07'26''
Техника: 2D computer

Време за куршуми

Режисьор: Фродо Куйперс
Страна: Netherlands
година: 2016
Времетраене: 5'30"
Техника: 2D computer

Върни се Уол Е

Режисьор: Суманта Гош
Страна: India
година: 2016
Времетраене: 09:24
Техника: Drawing on paper

Геймърката

Режисьор: Ирена Джукич Праняк
Страна: Croatia
година: 2016
Времетраене: 9'26''
Техника: 2D computer

Дарел

Режисьор: Марк Брионе Пюлаш
Страна: Spain
година: 2016
Времетраене: 3'00"
Техника: 3D computer

Довиждане Балтазар

Режисьор: Рафаел Зомералдер
Страна: Switzerland
година: 2016
Времетраене: 9' 30''
Техника: Stop-motion (animated objects, puppets, clay animation, etc.)

Еспресо

Режисьор: Александър Гратзер
Страна: Austria
година: 2016
Времетраене: 5'22
Техника: 2D computer

Жар Птица

Режисьор: Велислава Господинова
Страна: Bulgaria
година: 2016
Времетраене: 07'07"
Техника: 3D computer

Завръщане вкъщи

Режисьор: Витко Боянов
Страна: Bulgaria
година: 2013
Времетраене: 4'20"
Техника: Drawing on paper

Изоставена гора

Режисьор: Анна Беата Баранска
Страна: Poland
година: 2016
Времетраене: 9'38''
Техника: 2D computer

Корпорация

Режисьор: Пабло Пойерди
Страна: Argentina
година: 2016
Времетраене: 09:00
Техника: 2D computer

Легенда за първия кукер

Режисьор: Димитър Петров
Страна: Bulgaria
година: 2016
Времетраене: 4'32"
Техника: 2D computer

Луд изпит

Режисьор: Янг Хонгченг
Страна: China
година: 2016
Времетраене: 5'30''
Техника: 3D computer

Малката кибритопродавачка

Режисьор: Анне Байлод
Страна: Switzerland
година: 2016
Времетраене: 9'30
Техника: Stop-motion (animated objects, puppets, clay animation, etc.)

Мангуста

Режисьор: Шантел Бульн
Страна: Canada
година: 2016
Времетраене: 4:07
Техника: Stop-motion (animated objects, puppets, clay animation, etc.)

Младежкия дневник на Маркуша Хамър

Режисьор: Саманта Уилямс
Страна: Netherlands
година: 2016
Времетраене: 4'45"
Техника: 2D computer

На края на опашката

Режисьор: Уилям Кого
Страна: Brazil
година: 2016
Времетраене: 02:47
Техника: 2D computer

Нашата прекрасна природа - обикновеният хамелеон

Режисьор: Томър Ешед
Страна: Germany
година: 2017
Времетраене: 3:32
Техника: 3D computer

Невидимите стени: приказка за несигурноста

Режисьор: Нурбану Асена
Страна: Turkey
година: 2016
Времетраене: 07' 35''
Техника: Drawing on paper

Обединен интерес

Режисьор: Тим Уеймън
Страна: Germany
година: 2016
Времетраене: 8'56''
Техника: Collage

Осса

Режисьор: Дарио Имброньо
Страна: Italy
година: 2016
Времетраене: 3'55''
Техника: Stop-motion (animated objects, puppets, clay animation, etc.)

Отиване до град ЕЛЕ

Режисьор: Уеню Ли
Страна: China
година: 2015
Времетраене: 9'00"
Техника: 2D computer

Пилета

Режисьор: Джордж Ву
Страна: United Kingdom
година: 2016
Времетраене: 4.04min
Техника: 2D computer

Последици

Режисьор: Лайла Аткинсън
Страна: United Kingdom
година: 2016
Времетраене: 2'3"
Техника: 2D computer

Последното листо

Режисьор: Оля Голубьова
Страна: Ireland
година: 2016
Времетраене: 6'4"
Техника: 2D computer

Празничен вятър

Режисьор: Марджолейн Пертен
Страна: Switzerland
година: 2016
Времетраене: 9'50
Техника: 2D computer

Прасешка история

Режисьор: Станислава Валентинова
Страна: Bulgaria
година: 2015
Времетраене: 01min55sec
Техника: 2D computer

Разбита история

Режисьор: Павел Клежевски
Страна: Ireland
година: 2016
Времетраене: 9"14""
Техника: 2D computer

Риба

Режисьор: Янпинг Ли
Страна: China
година: 2016
Времетраене: 9
Техника: 2D computer

Статуя от кръв

Режисьор: Юн Ву
Страна: China
година: 2017
Времетраене: 4'50''
Техника: Stop-motion (animated objects, puppets, clay animation, etc.)

Съседски неволи

Режисьор: Пламен Николов
Страна: Bulgaria
година: 2016
Времетраене: 6`00
Техника: Drawing on paper

Тина и Тони - Принцеси

Режисьор: Андреу Бахурин
Страна: Russia
година: 2016
Времетраене: 05:00
Техника: 3D computer

Той и морето

Режисьор: Питър Ванлуфелен
Страна: Belgium
година: 2016
Времетраене: 8'30"
Техника: 2D computer

ТРЕПЕТ

Режисьор: Владимир Тодоров
Страна: Bulgaria
година: 2016
Времетраене: 10
Техника: 2D computer

Тук Там

Режисьор: Александър Стюарт
Страна: Croatia
година: 2015
Времетраене: 4'40"
Техника: Drawing on paper